Specjalista – Inżynier ds. ofertowania (branża maszynowa)

Miejsce pracy: Wrocław

Opis stanowiska:

  • współuczestniczenie w analizie zapytań ofertowych
  • nadzór nad procesem ofertowania, prowadzenie dokumentacji ofertowej
  • opracowywanie rozwiązań koncepcyjnych maszyn i stanowisk zrobotyzowanych
  • dobór rozwiązań technicznych i przygotowywanie wyceny ofertowej
  • weryfikacja ofert od podwykonawców i dostawców oraz bieżąca współpraca z nimi
  • optymalizacja rozwiązań technicznych i kosztów - dbanie o konkurencyjność oferty
  • uczestnictwo w spotkaniach i negocjacjach technicznych z Klientami
  • udział w wizjach terenowych – kompletacja materiałów do ofert
  • prezentacja rozwiązań u Klienta
  • udział w projektowaniu nowych maszyn, urządzeń, linii produkcyjnych oraz modyfikacja istniejących rozwiązań konstrukcyjnych jako członek zespołu projektowego
  • udział w rozruchu i wdrożeniu dostarczanych rozwiązań i produktów
  • utrzymywanie dobrych relacji z kluczowymi Klientami
  • aktywny udział w pozyskiwaniu nowych ofert/projektów

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne - kierunek mechanika i budowa maszyn lub pokrewne
  • minimum 2-letnie doświadczenie na stanowisku konstruktora maszyn lub specjalisty ds. marketingu na rynku maszynowym
  • doświadczenie dotyczące procesu ofertowania maszyn i stanowisk zrobotyzowanych dla Klientów zewnętrznych
  • znajomość środowiska projektowego SolidWorks
  • dobra znajomość rozwiązań branżowych oraz specyfiki budowy maszyn przemysłowych
  • umiejętność doboru napędów, czujników i innych elementów wykonawczych maszyn i urządzeń
  • znajomość zasad i praktyki rozwiązywania problemów technicznych
  • znajomość dostawców i producentów obecnych na rynku maszynowym będzie dodatkowym atutem
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne
  • umiejętność budowania relacji biznesowych i prowadzenia negocjacji
  • zdolności analityczne
  • komunikatywność i umiejętność kooperacji w ramach zespołu ofertowego oraz z osobami współpracującymi z innych działów
  • wysoki poziom organizacji pracy własnej, samodyscyplina
  • terminowość, sumienność i dokładność w wykonywaniu obowiązków
  • kreatywność, chęć poszukiwania nowych rozwiązań
  • umiejętność wyciągania trafnych wniosków
  • zdolność szybkiego przystosowania do zmieniających się warunków
  • dyspozycyjność

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • atrakcyjne formy wynagradzania (podstawa + prowizja)
  • pracę w prężnie rozwijającej się firmie o stabilnej i ugruntowanej pozycji na rynku
  • możliwość dynamicznego rozwoju i kariery – również na stanowiska menedżerskie
  • szkolenia z zakresu mechaniki i automatyki
  • udział w interesujących projektach
  • elastyczny czas pracy
  • miłą atmosferę pracy w ambitnym zespole
  • szkolenia językowe i inne benefity
  • dużą samodzielność i niezależność na stanowisku
Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego LM oraz CV.
Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.